Agro

De Agrosector is een belangrijke sector van de economie en behoort tot de top 10 sectoren van Nederland. De Agrosector kent in Nederland een lange en rijke traditie. Nederlandse agrariërs zijn sinds oudsher voorlopers in de sector. Nederland is op wereldschaal een belangrijke exporteur van agrarische producten. Nederland telt ruim 60.000 landbouwbedrijven. Veruit het grootste deel wordt gevormd door de graasdierbedrijven, gevolgd door akkerbouw en (glas)tuinbouw.

Een agrarisch ondernemer heeft te maken met consolidatie, schaalvergroting en stijgende kosten. Verder zien we dat de Agrosector steeds beter en meer om moet gaan met de eisen vanuit de maatschappij en consument. Ook wel maatschappelijk verantwoord ondernemen genoemd.

Kort gezegd heeft u als ondernemer in de Agrosector te maken met genoeg ontwikkelingen waar u rekening mee moet houden en welke zeker ook kansen bieden. Wij als MTH zijn graag een financieel klankbord voor uw agrarisch bedrijf. Zo zijn er verschillende (belasting)zaken waar u rekening mee moet houden. De Belastingdienst heeft een overzicht gemaakt op de webpagina Landbouw.
De webpagina is hier te bekijken. Gebruik deze informatie vooral en laat ons voor u uitzoeken wat van toepassing is en op welke wijze.

Uw bent agrarisch ondernemer. U heeft passie voor uw bedrijf. Wij zorgen voor de professie.

Kennisgroep Agro

Om u, als agrarisch ondernemer, zo passend mogelijk van dienst te zijn, heeft MTH een kennisgroep Agro. In deze kennisgroep zijn alle disciplines vertegenwoordigd die voor u samen het beste financiële klankbord vormen. Zo kunnen wij u van dienst zijn op onderstaande gebieden:

• Accountancy
o Administratie en rapportage
o Jaarrekening samenstellen, beoordelen en controleren
o Financieel advies, denk aan verbetering rendement

• Belastingadvies
o Belastingaangiften
o BTW advisering
o Aanvragen van specifieke subsidies voor de Agrosector. Subsidies voor de Agrosector vindt u onder meer in de vorm van garantstelling, toeslag of vergoeding. Er zijn subsidies voor landbouw, veehouderij, tuinbouw en visserij.

• Overnamebegeleiding
o Waardering
o Boekenonderzoek
o Opvolging
o Verkoop
o Aankoop

• Persoonlijk financieel advies
o Testament
o Levenstestament
o Estateplanning
o Pensioen
o Doelvermogen

• Advisering, op de volgende vlakken;
o MVO
o Branche ontwikkelingen
o Diverse financieringen, denk aan financieringen voor het bedrijf en werkkapitaal
o Strategie
o Rendement en prognose
o Bedrijfsstructuur
o Export / internationaal

Nieuwsbrief
Speciaal voor de agrosector brengen wij een nieuwsbrief uit. In deze nieuwsbrief bieden wij u belangrijke informatie aan, voor u als ondernemer en werkgever. Graag houden wij onze relaties op de hoogte van de relevante ontwikkelingen rondom de wet en regelgeving in de sector.

U vindt de laatst verschenen nieuwsbrieven hieronder:
Juni 2017
Maart 2017
Februari 2017
December 2016
Oktober 2016
April 2016
Februari 2016
December 2015
Oktober 2015
Juni 2015
April 2015
Maart 2015
Februari 2015

Mocht u de nieuwsbrief in uw mailbox willen ontvangen, kan dat natuurlijk ook. Aanmelden kan via: marketing@mth.nl.
Contact

Voor al uw financiële vragen kunt u rekenen op een vaste adviseur die uw zaken kent en ze ook behartigt. Neem contact op met de Kennisgroep Agro via telefoonnummer: 0527 613841.

Of neem direct contact op met onze regio adviseurs:

Regio Flevoland
Jan Hoek - j.hoek@mth.nl
Arnold te Riele - a.te.riele@mth.nl
Matthijs Muis - m.muis@mth.nl

Regio Heerde/Zwolle
Henri Dijkhof - h.dijkhof@mth.nl
Wim Bijsterbosch - w.bijsterbosch@mth.nl

Regio Veluwe
Henri Pannekoek - h.pannekoek@mth.nl

Regio Meppel
Harry Bril - h.bril@mth.nl
Willem Nijmeijer - w.nijmeijer@mth.nl

Regio Veenendaal
Wim Junte - w.junte@mth.nl 

Downloads

PDF Brochure_en_Milieulijst_2017.pdf Download
PDF Energie_Investeringsaftrek_-_Energielijst_2017_.pdf Download

Zoek dichtstbijzijnde locatie

Vul uw plaats of postcode in om de dichtstbijzijnde locatie te vinden.